GLAMOX fűtés – több mint 50 év tapasztalata egy készülékbe gyúrva
A skandinávoktól, azon belül is a norvégoktól nagyon sokat tanulhatunk az elektromos fűtésről. Nem véletlen, hogy két világhírű márka is innen indult hódító körútjára. Most nekünk is bemutatkoznak. Nézzük meg, hogy mit tudnak a GLAMOX és az ADAX elektromos fűtőpaneljei.
A GLAMOX elektromos fűtőpaneljei a sokkal zordabb norvég hidegben is könnyedén megállják a helyüket, ezért a magyar viszonyok között nem is kérdés, hogy minden igényt kielégítenek. Nem csak nálunk, szerte a világban nagyon népszerűek a GLAMOX termékei. Éves szinten több mint 1 millió GLAMOX fűtőpanelt értékesítenek.
Ezek már semmiben sem hasonlítanak azokhoz a rossz hírű elektromos konvektorokhoz, amelyek kattogtak, és szívinfarktus közeli állapotba
hozták a tulajdonost, miután a postás kihozta a befizetendő csekket tartalmazó közüzemi számlát.
A skandináv minimalizmus jegyében gyártott elektromos fűtőpanelek professzionalitást, visszafogott, nem harsogó, mégis a jövő technológiáját rejtő dizájnnal készülnek. Ezzel biztosítva azt, hogy tényleg bárhol feltűnésmentesen illeszkedjenek a lakókörnyezetbe. Az sem hátrány, hogy a felszerelése nem igényel komoly szakértelmet és a számos modellnek köszönhetően mindegyik szobába megtaláljuk a tökéletes megoldást.
A termodinamika ereje
A különféle fűtési módszereknél nem ismeretlen fogalom az égéstermék, az izzószál, a hangos működés, vagy az egészségre minimum kérdőjeles hatás. Az elektromos fűtőpanel a termodinamika erejét használja ki. A panel alján a hideg levegő beáramlik a készülékbe, ahol a lamellás fűtőegység felmelegíti, majd a meleg levegő a természet törvényeinek megfelelően a bordákon keresztül visszajut a légtérbe. Mivel a fűtőpanelben nincsen mozgó alkatrész (például ventilátor, izzószál), ezért a működése hangtalan, nem keringeti a port, és égéstermék sincsen.
Miért ennyire gazdaságos?
A GLAMOX fűtőpaneljei az egyedülállóan precíz vezérlőjének köszönheti gazdaságos működését. Átlagosan egy nap 8 órán át üzemel, a másik 16-ban pedig „pihen”. Ezért elmondható, hogy a névleges összteljesítményének mindössze a harmadát használja fel áram formájában.